

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 75 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 10 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 696
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.08071 | $0.80710 |
| 50 | $0.07420 | $3.71000 |
| 100 | $0.06822 | $6.82200 |
| 500 | $0.05446 | $27.23000 |
| 1000 | $0.04693 | $46.93000 |
| 3000 | $0.03454 | $103.62000 |
| 5000 | $0.02542 | $127.10000 |
| 10000 | $0.01871 | $187.10000 |
| 30000 | $0.01377 | $413.10000 |
